Reklama

Nauczycielka postrzelona przez dziecko. Jego rodzice: Broń była zabezpieczona

- Broń była odpowiednio zabezpieczona w domu - powiedzieli rodzice 6-latka, który postrzelił swoją nauczycielkę w trakcie zajęć. Wypadek miał miejsce w szkole podstawowej w Richneck w stanie Wirginia 6 stycznia.

- Byliśmy odpowiedzialnymi rodzicami, broń była zabezpieczona przed dziećmi - przekonywali. Matka chłopca miała prawo do posiadania broni, ale nie wiadomo, w jaki sposób pistolet dostał się w ręce dziecka.

6-latek jest częściowo niepełnosprawny

Z wypowiedzi rodziców, którą cytuje news.yahoo.com, dowiadujemy się, że 6-latek był częściowo niepełnosprawny. Z tego powodu zaliczał się do specjalnego programu, który wymagał obecności jednego z rodziców w czasie zajęć. Tydzień, podczas którego doszło do postrzelenia, był pierwszym, gdy ten warunek nie został spełniony.

Reklama

- Do końca życia będziemy żałować naszej nieobecności w szkole w tym dniu - przekazali rodzice. Zapewnili, że współpracują z organami prawa w celu wyjaśnienia zdarzeń.

Nauczycielka, 25-letnia Abby Zwerner, została postrzelona w rękę i klatkę piersiową. Jej stan jest określany jako stabilny. - Nasze myśli są z nauczycielką naszego syna. Modlimy się o jej szybkie wyzdrowienie po tej niewyobrażalnej tragedii. Kochamy naszego syna i prosimy go, aby dołączył do naszych modlitw w intencji powrotu do zdrowia pani Zwerner - dodali. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | strzelanina w szkole | wirginia

Reklama

Reklama

Reklama