Reklama

Napaść seksualna, rasizm i wymuszanie. Oskarżenia wobec niemieckich żołnierzy

Dziesięciu niemieckich żołnierzy z misji NATO na Litwie miało uczestniczyć w imprezie podczas której doszło m.in. do napaści na tle seksualnym. Czterech z nich zostało już wycofanych do Niemiec.

Niemieccy żołnierze przebywający na misji NATO na Litwie zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym, znieważanie m.in. na tle rasistowskim oraz wymuszenia. Czterech z nich już zostało wycofanych do Niemiec.

DPA dotarła do pisma ministerstwa obrony, z którego wynika, że sprawa "zgodnie z obecnym stanem wiedzy" dotyczy aż dziesięciu żołnierzy. Mieli uczestniczyć w imprezie pod koniec kwietnia podczas której m.in. śpiewano skrajnie prawicowe i antysemickie pieśni oraz doszło do napaści na tle seksualnym. Incydent został zgłoszony przez jednego z żołnierzy 8 czerwca.

Reklama

Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer wezwała do wyciągnięcia konsekwencji wobec podejrzanych. "Nadal jest wyjaśniane do czego dokładnie doszło podczas imprezy. Jedno jest pewne: cokolwiek się stało, będzie ścigane i surowo karane" - zaznaczyła.

Niemieccy żołnierze przebywają na Litwie w ramach Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (Enhanced Forward Presence) na tzw. wschodniej flance. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy