Reklama

Reklama

Nakarmiła niemowlę i poszła spać. Tragiczny wypadek

W Wielkiej Brytanii zmarło sześciotygodniowe niemowlę. Matka dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku przygniotła je podczas snu po nocnym karmieniu. Jak przekazuje "The Sun", po przewiezieniu małej Lilly-Marie do londyńskiego szpitala, stwierdzono zatrzymanie akcji serca i poważne niedotlenienie mózgu.

Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero teraz, za sprawą przeprowadzonej w Inner London Coroners Court rozprawy, choć do tragedii doszło na początku lutego 2021 roku w Woolwich w Londynie. 

Wielka Brytania. Nie żyje dziecko, przygniotła je matka

1 lutego około północy sześciotygodniowa Lilly-Marie poszła spać na rękach mamy po karmieniu. Chwilę potem zasnęli i jej rodzice, dopiero około godziny 3 nad ranem obudził się ojciec dziecka, który zauważył, że wysunęło się ono z ramion matki.

"Zobaczył, że kobieta nie trzyma już Lilly-Marie. Dziecko wyślizgnęło się i leżało pod matką, którą ojciec natychmiast obudził" - można przeczytać w oświadczeniu policji metropolitalnej.

Reklama

U niemowlęcia stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia

Karetka została wezwana o 3.05 i dziecko zostało przetransportowane do szpitala Królowej Elżbiety w Woolwich, gdzie stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia. Udało się jednak przywrócić krążenie, ale u dziecka zarejestrowano bardzo wolne bicie serca i niewydolność oddechową. 

Tomografia oddechowa wykazała poważne niedotlenienie mózgu. Niemowlę zostało zabrane do Szpitala Dziecięcego w Lambeth, gdzie przeprowadzono dalsze badania, jednak dziecko pozostało nieprzytomne. Lilly-Marie zmarła 3 lutego o 11.43. Zdarzenie zostało uznane za nieszczęśliwy wypadek, zdarzenie "poza kontrolą człowieka".

Koroner Fleur Hallet poinformowała, że "w raporcie z sekcji zwłok nie wykazano żadnych innych niepokojących ustaleń, które byłyby niezgodne z przedstawionymi faktami".

Jak przekazano, przed nieszczęśliwym wypadkiem dziewczynka była "zdrowym dzieckiem". Przed zamknięciem śledztwa koroner złożyła kondolencje rodzinie, która nie była obecna na rozprawie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy