Reklama

Reklama

Najstarszy człowiek świata skończył 146 lat

Lata lecą, a najstarszy człowiek świata – jak sam siebie określa – wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Mbah Gotho przed tygodniem obchodził 146. urodziny.

Pochodzący z Indonezji mężczyzna utrzymuje, że jest najstarszym człowiekiem na świecie. Na poparcie swoich słów przedstawia dokumenty. Wynika z nich, że urodził się 31 grudnia 1870 roku.

"The Independent" zwraca jednak uwagę, że bez dodatkowej weryfikacji 146-latkowi nie można przypisać tytułu najstarszego człowieka globu. Posługuje się nim nieoficjalnie.

Dotąd najstarszą zweryfikowaną osoba na świecie była Jeanne Calment. Francuzka zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat.

171-latek z Nigerii?

Od Mbaha Gotho starsi są, chociaż wyłącznie na poziomie deklaracji, James Olofintuyi (Nigeria, 171 lat) oraz Dhaqabo Ebba (Etiopia, 163 lata), ale nie mają dokumentów, które mogłyby potwierdzić ich wiek.

Reklama

Mbah Gotho świętował 146. urodziny w towarzystwie najbliższych. Towarzyszył mu m.in. wnuk Suryanto i jego małżonka Suwarni.

Według relacji świadków jubilat był w dobrej formie, zdmuchnął nawet świeczki na torcie. Zapytany o receptę na długowieczność odparł, że najważniejsza w życiu jest cierpliwość.

A zatem, cierpliwości!

Reklama

Reklama

Reklama