Reklama

Reklama

Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę

Przebywająca w ukraińskim areszcie Nadija Sawczenko ogłosiła głodówkę. Protestuje w ten sposób przeciwko decyzji sądu o przedłużeniu jej aresztu.

Była ukraińska lotniczka, a obecnie deputowana do ukraińskiego parlamentu, jest podejrzana o przygotowywanie zamachów mających na celu obalenie władzy.

Sąd zdecydował, że Nadija Sawczenko pozostanie w areszcie co najmniej do 10 września. Sawczenko zadeklarowała po tym, że rozpoczyna bezterminowy protest głodowy. Adwokaci byłej lotnik zapowiedzieli, że złożą apelację i zwrócą się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 

Nadija Sawczenko znajduje się w areszcie od marca. Śledczy przedstawili dowody, z których wynika, że znana ukraińska oficer, odznaczona gwiazdą Bohatera Ukrainy, planowała ataki na budynki rządowe. 

Po swoim aresztowaniu Sawczenko ogłaszała już głodówkę. Prowadziła też protest głodowy w Rosji. Była tam sądzona po tym, jak prorosyjscy separatyści zatrzymali ją w Donbasie. Rosyjski sąd skazał wówczas Sawczenko na 22 lata więzienia, po czym wymieniono ją na dwóch skazanych na Ukrainie rosyjskich oficerów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy