Reklama

Reklama

Na Wyspach zawrzało. Przez pomyłkę poinformowali o śmierci królowej

BBC rumieni się ze wstydu, a Pałac Buckingham uspokaja Brytyjczyków. Jedna z dziennikarek pracujących w korporacji przez pomyłkę umieściła na Twitterze informację o śmierci królowej Elżbiety II.

BBC regularnie przeprowadza symulację audycji, która wyemitowana zostanie na żywo w przypadku śmierci monarchini lub innych ważnych członków rodziny królewskiej. Tak było i tym razem - z tą różnicą, iż informacja umieszczona przez pomyłkę na oficjalnym koncie dziennikarki znalazła się w przestrzeni publicznej.

Wpis został prawie natychmiast usunięty, ale w internecie zawrzało. Zbiegiem okoliczności królowa Elżbieta II kilka godzin wcześniej była w szpitalu na rutynowych badaniach.

Korporacja przeprosiła za błąd dziennikarki, natomiast rzecznik pałacu Buckingham, by uspokoić poddanych, zapewnił w oświadczeniu, że monarchini czuje się dobrze i jest zdrowa.

Reklama

Stacja BBC posiada precyzyjne procedury, które uruchomione zostaną w przypadku śmierci członka rodziny królewskiej. Ich przebieg i ton uzależniony jest od rangi osoby, której dotyczą. Najważniejsi pod tym względem są królowa, jaj mąż książę Filip i następca tronu książę Karol.

(abs)

Bogdan Frymorgen

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy