Reklama

Na Reunion morze wyrzuca kolejne szczątki samolotu

Na Reunion koło Madagaskaru rano natrafiono na kolejny obiekt mogący być elementem zaginionego 8 marca ubiegłego roku malezyjskiego boeinga. Maszyna leciała z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknęła z radarów nad Oceanem Indyjskim.

Znaleziony przedmiot to element z plastiku, który może być uszczelką okna samolotu. Obecnie - jak informują agencje - na miejscu jest policja, która wstępnie bada ten fragment. 

Morze wyrzuciło go na plażę w okolicach miasta Saint Denis, dokładnie w tym samym miejscu, co kawałek skrzydła już przewieziony do Tuluzy we Francji, gdzie badają go specjaliści. Jutro mamy poznać wyniki tych analiz. 

Przypomnijmy, że na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim, położonej 700 km na wschód od Madagaskaru, odnaleziono szczątki samolotu boeing 777 m.in. fragmenty skrzydła i drzwi.

Reklama

Ponieważ samolot malezyjskich linii jest jedynym zaginionym boeingiem 777 na świecie, to znalezisko musi być związane z tajemniczym lotem MH370. Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu samolot zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Na pokładzie znajdowało się 239 osób.


Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Boeing 777 | MH370

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy