Reklama

Reklama

"Na razie nie zrywamy układu z Iranem"

Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla popularnego programu "Meet the Press" sieci NBC, że Stany Zjednoczone na razie nie zrywają międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem.

Haley dodała, że Waszyngton na razie "pozostanie w tym układzie", ponieważ liczy na to, że może go poprawić.

Wyjaśniła też, że powód, dla którego Stany Zjednoczone szczególnie bacznie przyglądają się teraz temu porozumieniu, to obawa, że program atomowy Teheranu stanie się z czasem problemem porównywalnym do nuklearnych zbrojeń Korei Północnej.

Prezydent USA Donald Trump przedstawił w piątek swoją strategię wobec Iranu i powiedział, że jest gotów zerwać porozumienie atomowe z Teheranem "w krótkim czasie".

Trump oświadczył, że chce nałożenia kolejnych sankcji na Iran i podkreślił, że jeśli Kongres nie przyjmie nowych retorsji, to on "zakończy układ" z Iranem.

Reklama

Przywódcy Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec natychmiast po piątkowym przemówieniu Trumpa przestrzegli Stany Zjednoczone przed podejmowaniem decyzji, które mogłyby zaszkodzić porozumieniu nuklearnemu, jak właśnie przywracanie sankcji wobec Iranu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje