Reklama

Reklama

Na minutę wszystko się zatrzymało. Tak oddali hołd Elżbiecie II

O godzinie 20.00 czasu lokalnego, w Wielkiej Brytanii uczczono pamięć zmarłej królowej Elżbiety II. Jak przekazał rzecznik brytyjskiej premier Liz Truss, minuta ciszy miała skłonić do "refleksji nad życiem i spuścizną królowej". W poniedziałek odbędzie się pogrzeb królowej.

Kiedy Big Ben wybił godzinę 20 w niedzielę 18 września (godzina 21.00 czasu polskiego), w Zjednoczonym Królestwie rozpoczęła się narodowa minuta refleksji. Równo o 20.01 zegar wybił po raz drugi, ogłaszając jej zakończenie.

"Ludzie w całej Wielkiej Brytanii uczcili minutą ciszy pamięć królowej Elżbiety II w przeddzień jej pogrzebu" - przekazał kanał informacyjny TRT World. 

Po drugim uderzeniu Big Bena, w całym kraju wybrzmiał hymn Wielkiej Brytanii

Minuta ciszy w całym kraju

Minuta ciszy miała miejsce w noc przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety II, który zaplanowano na poniedziałek 19 września. Jak przekazał rzecznik brytyjskiej premier Liz Truss, miała ona skłonić do "refleksji nad życiem i spuścizną Elżbiety II".

Reklama

Rząd zachęcał również do zachowania ciszy w domu, klubach czy podczas odbywających się w tym czasie różnego rodzaju wydarzeń.

- Zachęcamy grupy społeczności lokalnych, kluby i inne organizacje do uczczenia tej chwili refleksji. Ludzi z zagranicy zachęcamy do uczczenia pamięci o królowej w ich lokalnym czasie - dodał rzecznik. 

Emocje w tej wyjątkowej chwili zarówno Brytyjczycy, jak i osoby z zagranicy, które przybyły do Wieliek Brytanii oddać hołd zmarłej królowej, okazywali w różny sposób.

"Minuta ciszy, a po niej modlitwy różnych wyznań na zamku w Lancaster. Ludzie trzymają świece ku pamięci swojej królowej, ale także księcia Lancaster" - czytamy w jednym z wpisów na Twitterze.

Czytaj także: Wielka Brytania. Prezydent Andrzej Duda oddał hołd królowej Elżbiecie II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy