Reklama

Reklama

Na co choruje Władimir Putin? Mówią, że zostały mu trzy lata życia. Siergiej Ławrow zareagował

W ostatnich tygodniach coraz częściej mówi się o złym stanie zdrowia przywódcy Rosji. Władimir Putin, po operacji, którą przeszedł w połowie maja, ma cierpieć m.in. z powodu znaczącego osłabienia i postępującej utraty wzroku. Były agent KGB Borys Karpiczkow donosi, że prezydentowi Rosji zostały zaledwie trzy lata życia. Na co choruje Władimir Putin?

O poważnych problemach zdrowotnych Władimira Putina mówi się już od jakiegoś czasu. Doniesienia te nabrały na sile po wybuchu wojny w Ukrainie. W połowie maja Putin miał przejść operację usunięcia płynu z jamy brzusznej. Podobno była ona związana z trwającym leczeniem onkologicznym. Teraz do mediów docierają informacje o kolejnych dolegliwościach przywódcy Rosji.

Władimir Putin ma raka?

69-letni Władimir Putin w ostatnim czasie miał mocno podupaść na zdrowiu. Choć nie ma na to konkretnych dowodów, coraz częściej mówi się, że cierpi on na nowotwór krwi i wymaga stałego leczenia. 

Reklama

Takie doniesienia pochodzą od byłych szpiegów oraz oficerów FSB. Podobną tezę miał sformułować na początku miesiąca jeden z oligarchów rosyjskich, pozostający w bliskim otoczeniu Putina. Potwierdza ją również "The Project", pisząc, że w ubiegłym miesiącu był on regularnie odwiedzany przez lekarza onkologa. 

Jak podają zagraniczne dzienniki, m.in. brytyjski "Daily Mirror", w połowie maja stan Putina gwałtownie się pogorszył, co wywołało konieczność przeprowadzenia operacji. Mimo że przebiegła ona bez komplikacji, wiele wskazuje na to, że mocno odbiła się na kondycji prezydenta Rosji. O jego znacznym osłabieniu oraz problemach ze zdrowiem może świadczyć chociażby ostatnie nagranie z Soczi. Podczas spotkania z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką u Putina widać było problemy z poruszaniem się, szczególnie gdy siadał za stołem. 

Baczni obserwatorzy zwrócili uwagę również na fakt, że trzymając się krawędzi stołu, próbował ukryć drżenie rąk. Takie zachowanie było widoczne już podczas jego wcześniejszych wystąpień - mówiło się nawet, że Putin cierpi na Parkinsona

W jakim stanie jest Władimir Putin?

Kolejny problem na dotyczyć wzroku Władimira Putina. Jak mówi były agent KGB Borys Karpiczkow, prezydent Rosji "cierpi na bóle głowy, a kiedy pojawia się w telewizji, potrzebuje kawałków papieru ze wszystkim napisanym wielkimi literami, aby przeczytać to, co ma do powiedzenia". Ma to związek ze znaczącym pogorszeniem się wzroku oraz problemami z pamięcią.

Jeśli przywódca Rosji niedawno faktycznie przeszedł poważną operację, to może mieć to duży wpływ na jego kondycję oraz samopoczucie. Prawdopodobnie wciąż jest w trakcje rekonwalescencji. 

Szef ukraińskiego wywiadu gen. dyw. Kyryło Budanow w maju tego roku powiedział w telewizji Sky News, że Władimir Putin "jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym oraz jest bardzo chory". 

Dodał również, że w Rosji coraz częściej mówi się o obaleniu dotychczasowego przywódcy. Były oficer brytyjskiego wywiadu Christopher Steele, twierdzi natomiast, że "Władimir Putin stale przebywa w towarzystwie lekarzy. Nie jest w stanie uczestniczyć w ważnych spotkaniach bez konieczności robienia przerw na leczenie".

Borys Karpiczkow twierdzi, że Putin jest w bardzo ciężkim stanie i zostały mu maksymalnie trzy lata życia. Doniesień tych nie można jednak w żaden sposób zweryfikować.

Ławrow zaprzecza doniesieniom dotyczącym zdrowia Putina

Jak można było się spodziewać, medialne doniesienia o stanie zdrowia przywódcy Rosji wywołały duże poruszenie. Do sytuacji odniósł się nawet rosyjski minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow.

- Nie sądzę, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach widział w prezydencie Putinie jakiekolwiek oznaki choroby lub zaburzenia - powiedział. Podkreślił on, że Władimir Putin cieszy się dobrym zdrowiem, co obywatele mogą obserwować na co dzień. 

 - Można go zobaczyć w telewizji, przeczytać lub posłuchać jego przemówień - dokończył Ławrow, stanowczo ucinając spekulacje.

Czytaj również:

Kto zastąpi Władimira Putina?

Obecne sankcje to za mało. Co może powstrzymać Rosję?

Kim był dziadek Putina? Historia odarta z propagandy

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy