Reklama

Reklama

Myśliwy zastrzelił swojego ojca. Pomylił go z dzikiem

34-letni Włoch usłyszał zarzut zabójstwa, po tym, jak podczas polowania zastrzelił swojego ojca. Tłumaczył, że pomylił go z dzikiem - informuje "The Guardian".

55-letni mężczyzna zginął podczas polowania, na którym był ze swoim 34-letnim synem.  Mężczyzna tłumaczył, że strzelił do swojego ojca przez przypadek. Miał pomylić go z dzikiem.

Martino Gaudioso został zastrzelony przez swojego syna podczas polowania w gęsto zalesionych górach Alburni, w okolicach Salerno. Mężczyźni przebywali na terenach, na których obecnie panuje zakaz polowań.

Podczas polowania psy zaczęły szczekać, sygnalizując obecność zwierzyny. Syn, zdezorientowany szczekaniem psów, zaczął strzelać do poruszającej się sylwetki, myśląc, że strzela do dzika.

Reklama

Mężczyzna od razu zorientował się, że zaszła tragiczna pomyłka i zaczął szukać pomocy. Wezwana na miejsce policja zatrzymała 34-latka z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i skonfiskowała jego broń.

Dodatkowym zarzutem jest fakt, że oficjalny sezon polowań na tym terenie rozpoczyna się 2 października, przed tym dniem jest zabronione i traktowane jak kłusownictwo.

Tragedia, do której doszło we Włoszech, jak i jej podobne, są kolejnym argumentem podnoszonym przez obrońców praw zwierząt, którzy opowiadają się za całkowitym zakazem polowań.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy