Reklama

Reklama

Muzułmanie szyją tuniki na pierwszą komunię dla dzieci

Krawcy-muzułmanie szyją tuniki dla dzieci na pierwszą komunię w parafiach w rejonie włoskiego miasta Pistoia w Toskanii. To inicjatywa miejscowego księdza, który udzielił gościny dwóm migrantom z Gambii.

Jednakowe proste płócienne białe tuniki to stroje, w jakich włoskie dzieci przystępują do pierwszej komunii. W parafiach w miejscowościach Ramini i Vicofaro szyją je dwaj młodzi muzułmanie, którzy mieszkają w jednym z budynków kościelnych - podał lokalny dziennik "La Nazione".

Gazeta podkreśliła, że ksiądz Massimo Biancalani, który udzielił gościny migrantom i zaproponował im uszycie tunik pierwszokomunijnych, zaangażowany jest od dawna w dialog międzyreligijny.

"Uważam, że to znak pokoju, radości i nadziei" - powiedział kapłan, cytowany przez włoskie media, które nagłośniły jego inicjatywę. Wyraził nadzieję, że przystąpią do niej następne parafie i też zamówią tuniki u krawców-migrantów.

Reklama

Ksiądz Biancalani zapowiedział, że zebrane przy tej okazji pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzinnych stron przybyszów z Gambii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy