Reklama

Reklama

MSZ potwierdza, że w wypadku w Londynie zginęła Polka

Wśród ofiar wypadku tramwajowego w dzielnicy Croydon w Londynie, w którym zginęło 7 osób, była obywatelka Polski - potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Do wypadku, w którym zginęło 7 osób i ponad 50 zostało rannych, doszło w środę rano, gdy tramwaj wypadł z szyn w dzielnicy Croydon w Londynie.

Rzeczniczka MSZ Joanna Wajda potwierdziła w niedzielę, że wśród ofiar wypadku w Croydon była obywatelka RP. Poinformowała, że wydział konsularny polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii jest w stałym kontakcie z policją.

Do wypadku doszło rano, gdy dwuwagonowy tramwaj, kursujący na linii Croydon-Wimbledon, wypadł z szyn i przewrócił się na bok. Według wstępnych opinii tramwaj jechał za szybko na ostrym łuku, przekraczając prędkość o 20 km na godzinę.

Reklama

W akcji ratunkowej brało udział pięć jednostek ratowniczych, osiem jednostek straży pożarnej i ponad 70 strażaków, który użyli ciężkiego sprzętu do wydobycia osób, które utknęły w tramwaju.

Tego typu wypadki są w Europie bardzo rzadkie. Do najgroźniejszego, w którym zginęło 30 osób, doszło w Europie przed 30 laty w Dnieprodzierżyńsku na Ukrainie, gdy tramwaj wypadł z szyn na stromym zboczu i rozbił się o betonowy mur.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy