Reklama

Reklama

Moskwa zmienia obchody Sylwestra. Przez wojnę

W związku z trudną sytuacją na froncie w Ukrainie Moskwa rezygnuje z hucznych obchodów sylwestra - donosi rosyjska agencja informacyjna TASS. Jak przekazały władze miasta, tegoroczne obchody będą poświęcone "uczestnikom specjalnej operacji wojskowej i pracownikom przemysłu obronnego". Mer rosyjskiej stolicy zachęcił też moskiewskie dzieci do "wysyłania kartek z życzeniami do rosyjskich żołnierzy i mieszkańców nowych regionów Rosji".

O zmianie sposobu organizacji tegorocznego sylwestra poinformował na swoim blogu mer Moskwy Siergiej Sobianin. "Uważamy za rozsądne powstrzymanie się w tym roku od pokazów sztucznych ogni i wielkich koncertów plenerowych" - oświadczył włodarz miasta. Dodał jednak, że "Moskwa będzie obchodzić święta tak jasno i pięknie, jak przystało na nasze ukochane miasto".

Sylwester w Moskwie. Miasto rezygnuje z hucznych obchodów, by pomóc żołnierzom na froncie

Sobianin podkreślił, że ostatnie dni 2022 roku zostaną poświęcone uczestnikom "specjalnej operacji wojskowej" oraz pracownikom przemysłu obronnego. W wielu miejscach rosyjskiej stolicy zorganizowane będą punkty, gdzie zbierana będzie pomoc humanitarna dla żołnierzy i armii. "W miejscach, gdzie miały odbyć się festiwale, zaaranżujemy imprezy dla rodzin poborowych, pochodzących z Moskwy" - podkreślił mer.

Reklama

W swoim blogowym wpisie Sobianin zachęca do udziału w tegorocznych obchodach również dzieci. "Za pomocą poczty Dziadka Mroza najmłodsi będą mogli wysyłać kartki z życzeniami dla naszych żołnierzy i mieszkańców nowych regionów Rosji" - oznajmił mer Moskwy.

"80 proc. głosujących poprało decyzję władz miasta"

W ramach legitymizacji swojej decyzji włodarz rosyjskiej stolicy uruchomił specjalną stronę internetową, za pomocą której mieszkańcy stolicy mogli wyrazić swoje zdanie na temat propozycji magistratu. "W głosowaniu 80 proc. respondentów poparło ten pomysł obchodów okresu świąteczno-noworocznego" - napisał na swoim blogu Siergiej Sobianin. "Dziękuję, przyjaciele, za entuzjastyczny odzew. Wasza decyzja zostanie wcielona w życie" - zwieńczył swój wpis mer stolicy Rosji.

Moskwa to nie jedyne miasto, które rezygnuje z hucznych obchodów ostatniego dnia roku. Jak podaje agencja TASSS, w następstwie częściowej mobilizacji co najmniej 15 obwodów zdecydowało się na ograniczenie lub całkowite odwołanie imprez, w celu przekierowania funduszy na wsparcie poborowych i ich rodzin. W niektórych miastach całkowicie zrezygnowano ze świątecznego oświetlenia i pokazów sztucznych ogni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy