Reklama

Reklama

Moskwa: USA będą próbowały ingerować w wybory prezydenckie w Rosji

Wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow oświadczył w środę, że Moskwa spodziewa się amerykańskiej ingerencji w zbliżające się wybory prezydenckie w Rosji. Liczy jednak na poprawę stosunków rosyjsko-amerykańskich w związku ze zmianą na stanowisku prezydenta USA.

"Przyzwyczailiśmy się do amerykańskich ingerencji, żyjemy z nimi. To jak z podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych przez amerykańskie służby specjalne" - oznajmił dyplomata. "Jeśli ktoś tego tak nie traktuje, to musi być całkowicie naiwnym człowiekiem, który żyje na innej planecie i nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi" - dodał.

"Dlatego, oczywiście, będą ingerencje, nie ma żadnych wątpliwości" - powiedział Riabkow, pytany o to, czy Rosja obawia się ingerencji USA wybory prezydenckie, które odbędą się w marcu 2018 roku.

Reklama

Wiceszef rosyjskiego MSZ podkreślił też, że Rosja uważa, iż wraz z przejęciem władzy w USA przez administrację prezydenta Donalda Trumpa istnieje możliwość poprawy rosyjsko-amerykańskich stosunków. "Nie chcemy przekształcać stosunków z USA w grę o sumie zerowej" - zapewnił Riabkow.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy