Reklama

Mobilizacja w Kijowie. "Przygotowujemy się do najgorszego"

W Kijowie formowany jest sztab obrony terytorialnej, trwa pobór rezerwistów do brygady - poinformowała w poniedziałek administracja ukraińskiej stolicy. Należy przygotowywać się do wszystkich możliwych scenariuszy, w tym do najgorszego - oświadczył mer Witalij Kliczko.

Mer przeprowadził naradę na temat bezpieczeństwa i obrony terytorialnej miasta. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji, wydziału bezpieczeństwa miejskiego, brygady obrony terytorialnej, prokuratury, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych i policji - podają kijowskie władze.

W Kijowie formowany jest sztab obrony terytorialnej i trwają powołania rezerwistów. Na styczeń zaplanowano dowódczo-sztabowe ćwiczenia tych sił.

Mobilizacja w Kijowie: Przygotowujemy się do różnych możliwych scenariuszy wydarzeń

- Wypowiedzi i groźby ze strony Rosji, nagromadzenie wojsk agresora na granicach naszego państwa powodują, że przygotowujemy się do różnych możliwych scenariuszy wydarzeń. Między innymi do najgorszego - powiedział mer Witalij Kliczko.

Reklama

Jak dodał, Kijów powinien mieć dokładny plan działań w sytuacji krytycznej, opracowaną koordynację i działania wszystkich służb.

Zaznaczył, że od bezpieczeństwa w stolicy w znacznym stopniu zależy stabilna sytuacja w całym kraju.

Mer podkreślił, że szczególną uwagę należy poświęcić bezpieczeństwu obiektów infrastruktury krytycznej, których w Kijowie jest ponad pół tysiąca. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kijów | Ukraina | Witalij Kliczko | mer kijowa | mobilizacja w kijowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy