Reklama

Reklama

Mniej żelazka, pralki czy piekarnika. Włosi oszczędzają

Włosi zaczęli oszczędzać prąd i gaz. Z sondażu, w którym obywatele wypowiedzieli się na temat postawy wobec kryzysu energetycznego wynika, że połowa z nich rzadziej używa elektrycznego piekarnika i żelazka. Jeszcze więcej oszczędza na ogrzewaniu.

W raporcie, opracowanym między innymi przez ośrodek badań społecznych Censis odnotowano, że 50 procent mieszkańców Włoch postanowiło ograniczyć włączanie piekarnika lub w ogóle zrezygnować z korzystania z niego. Ponad jedna trzecia rzadziej gotuje na gazie. 

Są wśród nich w większości rodziny o niskim dochodzie. 32 procent oszczędzających gaz to rodziny o wysokich dochodach.

55 procent Włochów ograniczyło włączanie kaloryferów i piecyków elektrycznych chcąc jak najwięcej zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Reklama

Zwraca się uwagę na istotną zmianę w wielu innych codziennych czynnościach. 45 procent osób mniej prasuje, a jedna trzecia rezygnuje częściej z suszarki do włosów. Około 40 procent rzadziej używa odkurzacza i pralki.

Ponadto w obecnym roku, uznanym we Włoszech za najbardziej gorący w historii, 47 procent mieszkańców kraju zrezygnowało z włączania latem klimatyzacji w domu. 

Reklama

Reklama

Reklama