Reklama

Reklama

Miss Krymu ukarana przez Rosjan. Śpiewała ukraińską pieśń patriotyczną

Miss Krymu Olga Walejewa została ukarana grzywna, a jej koleżanka trafiła do więzienia. Kobiety zostały uznane za winne "zdyskredytowania" rosyjskiej armii po tym, gdy zaśpiewały na balkonie ukraińską pieśń patriotyczną "Czerwona kalina".

Olga Walejewa ma zapłacić 40 tys. rubli (ok. 3,3 tys. zł) grzywny, a jej koleżanka trafiła do więzienia na 10 dni. Kobiety zaśpiewały na balkonie mieszkania ukraińską pieśń patriotyczną "Czerwona kalina" i zamieściły nagranie na Instagramie. 

Rosyjska policja z okupowanego półwyspu uznała, że Miss Krymu 2022 i znajoma, której personaliów nie ujawniono, dopuściły się zdyskredytowania armii rosyjskiej i publicznego demonstrowania nazistowskich symboli.

Publiczne przeprosiny

Krymska policja opublikowała nagranie z udziałem skazanych, które publicznie przeprosiły za swoje zachowanie. 

Reklama

- Nie wiedziałam i nie zdawałam sobie sprawy, że pieśń ma charakter nacjonalistyczny i zdecydowanie nie chciałam szerzyć propagandy poprzez jej śpiewanie - powiedziała jedna z kobiet.

We wrześniu prorosyjski premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej Aksionow informował, że śpiewanie "nacjonalistycznych hymnów", zwłaszcza w trakcie "specjalnej operacji wojskowej", będzie karane. 

Jak przypomina niezależny rosyjski portal "Moscow Times", w ubiegłym miesiącu sześć osób zostało aresztowanych lub ukaranych grzywną za śpiewanie "Czerwonej kaliny" na weselu.

Czytaj też: Będzie trudniej o węgiel. Duże zmiany w sklepie PGG i nowe limity

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy