Reklama

Reklama

Ministerstwo obrony Tajwanu o "niezidentyfikowanych samolotach" i atakach hakerskich

W nocy ze środy na czwartek nad rejonem wysp Kinmen, położonych w pobliżu południowo-wschodnich wybrzeży Chin, miały przelecieć niezidentyfikowane samoloty, prawdopodobnie drony - poinformowało ministerstwo obrony Tajwanu. Wojsko wystrzeliło flary, aby zmusić je do odwrotu. Przekazano także doniesienia o atakach hakerskich na strony rządowe.

Tajwańskie siły zbrojne zostały postawione w stan pogotowia po tym, gdy Chiny zapowiedziały serię ćwiczeń wojskowych w niewielkiej odległości od wyspy w reakcji na niedawną wizytę na Tajwanie przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi.

Tajwan. Plany zmian tras samolotów i statków

Tajwańskie władze skrytykowały postępowanie Chin, nazywając je "prowokacją" i poinformowały, że planują w sposób skoordynowany zmienić trasy przelotów samolotów i trasy statków, by uniknęły kontaktu z wrogim wojskiem.

W środę, w dniu wizyty Pelosi, 27 myśliwców ChRL naruszyło tajwańską strefę identyfikacji obrony powietrznej (ADIZ).  

Reklama

Strona internetowa ministerstwa obrony Tajwanu zaatakowana przez hakerów

Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało w czwartek także o tym, że jego strona internetowa została zaatakowana przez hakerów i na krótko zniknęła z sieci.

Resort zapewnił, że sytuacja została opanowana i że ściśle współpracuje z innymi agendami rządowymi, aby wzmocnić cyberbezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne w okresie narastającego napięcia w stosunkach z Chinami.

Wcześniej kilka stron rządu Tajwanu, w tym urzędu prezydenta, zostało zaatakowanych. Według władz część ataków przeprowadzono z Chin i Rosji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy