Reklama

Reklama

Minister Waszczykowski o spotkaniu Łukaszenką: "Serdeczna rozmowa"

Po zakończeniu spotkania z białoruskim prezydentem, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział dziennikarzom, że to była rozmowa "serdeczna, otwarta i z dużymi oczekiwaniami oraz nadziejami na dalszą współpracę".

Minister Waszczykowski poproszony przez Polskie Radio o ocenę rozmowy z prezydentem Łukaszenką powiedział, że białoruski przywódca ucieszył się, że po wielu latach braku jakichkolwiek kontaktów doszło do takiego spotkania. "Wyraził chęć kontynuowania tych spotkań gdziekolwiek. 

Jak wspomniał możemy się spotkać również w miejscach odosobnionych na przykład na naszych granicach bądź w pięknej Puszczy Białowieskiej" -powiedział szef polskiej dyplomacji. 

Waszczykowski dodał, że jego rozmowy z prezydentem Białorusi dotyczyły kilku tematów które należy wyjaśnić. Chodzi miedzy innymi o kwestie historyczne które między Polakami i Białorusinami są najmniej sporne czy przejść granicznych tak, by w przyszłości można było doprowadzić do małego ruchu granicznego. 

Reklama

"Oczywiście rozmawialiśmy o sytuacji Polaków mieszkających na Białorusi. Nie chcę robić wielkich nadziei ale jest szansa na rozmowy które mogą doprowadzić do porozumienia" -dodał minister. 

Witold Waszczykowski powiedział, że omawiano również sytuację międzynarodową w naszym regionie i możliwości zakończenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz wspólnej akcji polsko-białoruskiej w tej dziedzinie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy