Reklama

Reklama

Minimum osiem ofiar lawiny w Himalajach. Uratowano 384 osoby

W piątek w stanie Uttarakhand na północy Indii, wskutek pęknięcia lodowca, zeszła lawina, która pochłonęła życie co najmniej ośmiu osób - informują indyjskie władze. Przed lawiną udało się uratować 384 osoby.

- Odnaleziono ciała ośmiu osób. Operacje ratunkowe są w toku - powiedział dziennikarzom w sobotę przedstawiciel ministerstwa obrony. Dodał, że sześć uratowanych osób jest w stanie krytycznym.

Lawina zeszła w dystrykcie Chamoli w stanie Uttarakhand (dawniej Uttarańćal). Z powodu licznych osuwisk został odcięty dostęp do drogi w czterech-pięciu miejscach. Okolicznych mieszkańców uratowało wojsko.

Zobacz także: Indie trzeci dzień z rzędu biją dobowe rekordy zakażeń. Prawie 350 tys. nowych chorych na COVID-19

Zamknięte drogi

Reklama

Aktualnie podejmowane są działania w celu przywrócenia sieci komunikacyjnej; na razie drogi są zamknięte z powodu obfitych opadów śniegu - powiadomił na Twitterze szef rządu stanowego Tirath Singh Rawat.

Pęknięcie lodowca i osunięcia ziemi w stanie Uttarakhand w lutym bieżącego roku spowodowały powódź, w wyniku której zginęło ponad 200 osób i zniszczone zostały dwie państwowe elektrownie wodne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy