Reklama

Reklama

Mimo rekordu zakażeń, Austria znosi obostrzenia dla niezaszczepionych

Austria, która spodziewa się w najbliższych dniach nawet 35-40 tys. pozytywnych testów na COVID-19 dziennie, znosi obostrzenia dla niezaszczepionych. W środę kraj, który ostatnio wprowadził obowiązek szczepień, po raz pierwszy przekroczył próg 30 tys. nowych infekcji koronawirusa w ciągu doby, zgodnie z wcześniejszymi prognozami ekspertów.

Kanclerz Karl Nehammer i minister zdrowia Wolfgang Mueckstein. Szczyt fali wariantu Omikron w kraju spodziewany jest za około 14 dni.

Znoszą lockdown dla niezaszczepionych

Nehammer z Muecksteinem poinformowali także, że w najbliższy poniedziałek (31 stycznia) zostanie zniesiony lockdown dla osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi, kończy się w najbliższy poniedziałek.

Jak uzasadniali ten krok eksperci z komisji GECKO, powołanej do walki z pandemią, utrzymywanie tego przepisu nie jest już potrzebne, ponieważ "nie ma ryzyka przeciążenia zdolności intensywnej opieki w szpitalach".

Reklama

Blokady dla osób niezaszczepionych były "środkiem, na który wiele osób narzekało od tygodni, ale było to nieuniknione ze względu na politykę zdrowotną" - wyjaśnił Nehammer. Jak podkreślił dodatkowo minister zdrowia, blokada mająca na celu głównie ograniczanie kontaktów społecznych osób niezaszczepionych zadziałała skutecznie w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra.

Austria: Obowiązek szczepień

20 stycznia austriacki parlament przegłosował ustawę o powszechnym obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Przepisy mają obejmować mieszkańców Austrii, którzy ukończyli 18 lat.

Rada Federalna będzie zatwierdzać ustawę w drodze głosowania 3 lutego. Ma ona wejść w życie na początku lutego i będzie egzekwowana od połowy marca. 

Austria wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Zgodnie z przepisami osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 będą zobowiązane do przyjęcia szczepienia jednym z zatwierdzonych preparatów. 

Za brak szczepień (o ile nie zwolni z tego stan zdrowia lub uzasadnione przeciwskazania medyczne) grozić mogą grzywny wynoszące nawet 3600 euro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy