Reklama

Michaił Saakaszwili w stanie krytycznym. Apel rzecznika praw człowieka

Były prezydent Gruzji, obecnie obywatel Ukrainy Michaił Saakaszwili, jest w stanie krytycznym - napisał na Facebooku ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubinec. Zaapelował do władz Gruzji, by dopuściły go do Saakaszwilego.

"Były prezydent Gruzji i obecny obywatel Ukrainy Michaił Saakaszwili jest w stanie krytycznym. To co widzimy na zdjęciu i filmie to tortura obywatela Ukrainy" - napisał Łubinec.

Dodał, że wszyscy obserwują, jak jego stan zdrowia się pogarsza. "To nie do przyjęcia" - podkreślił. 

Przekazał, że po raz kolejny publicznie wzywa władze Gruzji, by dopuściły go do obywatela Ukrainy. 

"Kilka razy kontaktowałem się z gruzińską rzeczniczką praw człowieka i napisałem kilka listów do ministerstwa sprawiedliwości. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi" - przekazał rzecznik. Zażądał natychmiastowego zwolnienia Saakaszwilego na leczenie. Zaapelował również do wszystkich instytucji praw człowieka o pilny wpływ na władze Gruzji. 

Reklama

Saakaszwili w ciężkim stanie. Ma koronawirusa

Michaił Saakaszwili odbywa karę więzienia za nadużycia, jakich miał się dopuścić podczas sprawowania urzędu prezydenta Gruzji.

Obecnie przebywa w klinice Vivamedi w Tbilisi. Został przeniesiony na intensywną terapię z powodu pogarszającego się stanu zdrowia - informowała pravda.com.ua. Kilka dni temu u byłego prezydenta zdiagnozowano koronawirusa.

Czytaj więcej: Saakaszwili w bardzo ciężkim stanie. Wyraźnie schudł. Tak teraz wygląda

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Micheil Saakaszwili

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy