Reklama

Mężczyzna znalazł sobie niebezpieczną rozrywkę. "Surfował" na dachu autobusu

W Berlinie kamera zarejestrowała człowieka, który "surfował" na dachu autobusu przejeżdżającego przez tunel. Mogło się to skończyć tragicznie.

Zamieszczony na YouTube film trwa 29 sekund. Na nagraniu widać mężczyznę podróżującego na dachu pojazdu BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) - czyli przedsiębiorstwa komunikacji publicznej w Berlinie. W momencie, kiedy na drodze "surfera" pojawia się sygnalizacja świetlna, bohater wideo schyla się, by ją ominąć. 

Nietypowa podróż została zarejestrowana w berlińskim tunelu Tiergarten we wtorek około godz. 15  - informuje serwis "Berliner Zeitung". Wideo nagrała kamera samochodu jadącego za autobusem. Jak donoszą niemieckie media, nie wiadomo, kto dokładnie uwiecznił "wyczyn" mężczyzny i czy zdarzenie było zaplanowane.

Reklama

Mogło dojść do "masowego wypadku"

BVG odniosło się do zamieszczonego w sieci materiału. Niemieckie przedsiębiorstwo przestrzega przed naśladowaniem takiego zachowania. Co więcej, zaznacza, że mogło dojść do "masowego wypadku".  - Kierowca autobusu nie miał szans tego zauważyć - podkreśla Petra Nelken, rzeczniczka prasowa BVG.

Serwis "Berliner Zeitung" przypomina, że w przeszłości w stolicy Niemiec dochodziło już do podobnych incydentów. Głównie celem takich "surferów" są pociągi. Jedną z zakończonych tragicznie podróży jest sprawa z 2016 roku. 22-latek zginął podczas jazdy na dachu metra w Berlinie. 

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy