Reklama

Reklama

Mężczyzna podbiegł do trumny Elżbiety II. Został aresztowany

Londyńska policja metropolitalna poinformowała w nocy z piątku na sobotę o zatrzymaniu w Westminster Hall mężczyzny, który wybiegł z kolejki podbiegł do wystawionej tam trumny z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Przebieg incydentu, do którego doszło ok. godz. 22 londyńskiego czasu, nie jest do końca jasny. Najprawdopodobniej mężczyzna, który wybiegł z kolejki zdołał wbiec na katafalk, na którym ustawiona jest trumna, zanim został obezwładniony przez strzegących jej żołnierzy. 

Dziennik "The Guardian" podał, że zdołał dotknąć trumny, z kolei amerykański "Wall Street Journal" - że próbował ściągnąć królewski sztandar, którym jest ona przykryta. W krótkim komunikacie policja poinformowała jedynie, że po "zajściu", do którego doszło w Westminster Hall, zatrzymany został mężczyzna i przebywa on policyjnym areszcie.

Reklama

Trumna Elżbiety II wystawiona na widok publiczny

To pierwszy incydent, do którego doszło w Westminster Hall, gdzie od środowego popołudnia trumna z ciałem Elżbiety II wystawiona jest na widok publiczny. Przez salę znajdującą się w Pałacu Westminsterskim, obok ustawionej na katafalku trumny, może przejść, aby oddać hołd, każdy, ale trzeba najpierw odstać kilkanaście godzin w kolejce do wejścia. 

Według planu, trumna ma tam pozostać do poniedziałku rano, czyli do dnia pogrzebu.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy