Reklama

Melania Trump nie będzie towarzyszyła prezydentowi podczas szczytu G7

Melania Trump, małżonka prezydenta USA Donalda Trumpa, nie będzie towarzyszyła prezydentowi podczas szczytu G7 w Charlevoix w Kanadzie 8-9 czerwca i podczas spotkania na szczycie USA - Korea Płn. planowanego na 12 czerwca w Singapurze - podał Reuters w poniedziałek.

W 2017 roku Melania Trump towarzyszyła prezydentowi Donaldowi Trumpowi podczas szczytu G7 w Rzymie.

Szczyt G7 to doroczne spotkanie przedstawicieli siedmiu najbardziej rozwiniętych gospodarek świata (USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy) oraz UE. Organizatorem tegorocznego szczytu z racji objęcia rotacyjnego przewodnictwa w grupie jest Kanada. Spotkanie odbędzie się w miejscowości La Malbaie, w regionie Charlevoix w prowincji Quebec, w dniach 8-9 czerwca.

Natomiast w Singapurze planowane jest na 12 czerwca spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem.

Reklama

19 maja Melania Trump, małżonka prezydenta USA Donalda Trumpa, wróciła do Białego Domu po zabiegu chirurgicznym przeprowadzonym w związku z niegroźną dysfunkcją nerki.

Dwa dni po zabiegu Melania Trump pisała na Twitterze, że "czuje się świetnie". Podziękowała personelowi szpitala i osobom życzącym jej powrotu do zdrowia oraz przekazała, że nie może się doczekać powrotu do domu.

Melania ma 48 lat i jest trzecią żoną 71-letniego Donalda Trumpa. Para ma wspólnego syna, 12-letniego Barrona.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy