Reklama

Meksyk: Zbrojny atak na więzienie. Wielu zabitych

Co najmniej 14 osób, w tym dziesięciu strażników, zginęło w ataku zbrojnym na więzienie w Ciudad Juarez w Meksyku, na granicy ze Stanami Zjednoczonymi. 24 więźniów uciekło. Jak dotąd zatrzymano pięć osób. Według wstępnych ustaleń śledztwa celem ataku było ułatwienie ucieczki grupie więźniów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o świcie. Uzbrojeni mężczyźni przybyli w pojazdach opancerzonych pod więzienie i otworzyli ogień do strażników. 

Meksyk. Atak na więzienie

Gdy doszło do ataku na więzienie, rodziny osadzonych oczekiwały na wejście na teren placówki, aby odwiedzić krewnych z okazji Nowego Roku.

Według wstępnych ustaleń śledztwa celem ataku było ułatwienie ucieczki grupie więźniów. Lokalne media podają, że autorami ataku byli członkowie jednej z lokalnych grup przestępczych. W wyniku zamieszek udało się zbiec 24 więźniom. 

Do ataku doszło około godz. 7 rano lokalnego czasu, kiedy to uzbrojeni mężczyźni przyjechali do więzienia w opancerzonych furgonetkach i strzelali do pracowników ochrony. 

Reklama

Miejscowy burmistrz, Cruz Pérez Cuéllar, przekazał mediom, że trzech domniemanych przestępców zostało zabitych, a pięciu aresztowanych, nie precyzując, czy byli to zbiegli więźniowie, czy napastnicy oraz skonfiskowano 14 sztuk broni długiej. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Meksyk

Reklama

Reklama

Reklama