Reklama

Meksyk: Polak próbował wejść na piramidę Majów. Został aresztowany

Podróżujący po Meksyku polski turysta został aresztowany przez policję za wejście na piramidę Kukulkana wybudowaną przez Majów na terenie starożytnego miasta Chichen Itza na Półwyspie Jukatan, poinformowały we wtorek meksykańskie media. Do sieci trafiło nagranie, na którym służby sprowadzają mężczyznę z piramidy.

Incydent miał miejsce w niedzielę, poinformował media Narodowy Instytutu Antropologii i Historii (INAH) sprawujący opiekę nad zabytkiem i potwierdził, że intruz został zatrzymany przez policję w pobliżu piramidy Kukulkana, a następnie tymczasowo aresztowany.

Po 12 godzinach pobytu w więzieniu i wpłaceniu równowartości 263 dolarów tytułem grzywny mężczyzna wyszedł na wolność, ustalił meksykański dziennik "El Universal".

Do sieci trafiło wideo

Próba wejścia na szczyt piramidy została sfilmowana przez obecnych w miejscu zdarzenia turystów i opublikowana w internecie. Na nagraniu widać, jak część świadków zdarzenia krytycznie odnosi się do złamania przez turystę obowiązujących w Chichen Itza zasad. Jeden z obecnych pod piramidą mężczyzn uderzył intruza kijem w głowę.

Reklama

- Turyści powinni szanować zasady bezpieczeństwa obowiązujące na tym obszarze archeologicznym, aby zachować dziedzictwo kulturalne Meksyku - powiedział komentując zajście przy piramidzie szef INAH Jose Chab Cardenas.

Piramida boga Kukulkana jest jedną z głównych budowli ruin miasta Chichen Itza, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Meksyk | policja | piramida majów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy