Reklama

Meksyk: Ciała sześciu wiszących mężczyzn na moście w Zacatecas

Na moście w Zacatecas w środkowym Meksyku zostały odkryte przez mieszkańców w czwartek do południa ciała sześciu powieszonych mężczyzn. W ocenie policji i mediów mężczyźni zostali zamordowani w związku z wojną gangów narkotykowych o trasy przemytu i zyski.

Ciała na wpół obnażonych mężczyzn dostrzeżono w czwartek - pisze lokalna prasa. Zacatecas, stolica stanu o tej samej nazwie, stał się w ostatnich miesiącach areną wali o wpływy między kartelem Sinaloa i jego głównym rywalem kartelem nowego pokolenia Jalisco.

To nie pierwsza taka zbrodnia w stanie Zacatecas. W ciągu lipca na tym samym moście odkryto ciała aż 11 mężczyzn; niektóre były zaopatrzone w inskrypcje z pogróżkami. Ciała kilku innych zamordowanych członków gangów znaleziono też w miasteczkach Fresnillo i Valparaiso, gdzie w ostatnim czasie wzrosła przestępczość. 

Według meksykańskich mediów w okresie od stycznia do czerwca w stanie Zacatecas zamordowano 536 ludzi, co oznacza wzrost o 57 proc. w porównaniu do 2020 r. - pisze Reuters.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Meksyk | wojna gangów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy