Reklama

Reklama

Meksyk: Atak na ośrodek leczenia narkomanów. Są ofiary

Co najmniej 14 osób zginęło, a osiem odniosło obrażenia we wtorek wieczorem w mieście Chihuahua na północy Meksyku, gdzie uzbrojona grupa dokonała ataku na ośrodek leczenia narkomanów - poinformowała lokalna policja.

"Grupa zbrojna wdarła się do ośrodka reintegracji Uniendo Familias i zaczęła strzelać z karabinów do pacjentów, zabijając 14 z nich i raniąc ośmiu" - wyjaśnił sekretariat bezpieczeństwa z miasta Chihuahua, które jest stolicą stanu o tej samej nazwie.

W chwili ataku w ośrodku przebywało 25 osób.

Stan Chihuahua, położony przy granicy z USA, jest jednym z meksykańskich stanów, które są najbardziej dotknięte przez przemoc związaną z przemytem narkotyków. Działa tam kartel z Juarez, który rywalizuje z innymi grupami przestępczymi, takimi jak Sinaloa.

Reklama

W ciągu ostatnich 10 lat w ośrodkach leczenia narkomanów doszło do co najmniej sześciu ataków. W ten sposób zwalczające się gangi wyrównywały rachunki, przekonane, że ich wrogowie ukrywają się w tych centrach - twierdzą władze.

Od początku wojny z kartelami narkotykowymi, ogłoszonej przez meksykański rząd w 2006 roku, zginęło lub zaginęło ponad 200 tys. ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy