Reklama

Reklama

Meghan Markle i książę Harry powitali na świecie drugie dziecko

Meghan, księżna Sussex, urodziła córkę - powiedział CNN rzecznik Sussexes. Dziewczynka przyszła na świat 4 czerwca.

"Z wielką radością książę Harry i Meghan, księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet "Lili" Dianę Mountbatten-Windsor" - przekazał rzecznik Sussexes.

"Lili urodziła się w piątek, 4 czerwca o godzinie 11:40 pod zaufaną opieką lekarzy i personelu szpitala Santa Barbara Cottage" -  napisano w oświadczeniu, dodając, że "matka i córka są zdrowe i wróciły już do domu".

"Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której rodzinny pseudonim to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uhonorować jej ukochaną zmarłą babcię, Księżną Walii" - dodano w oświadczeniu.

Reklama

Podwójne obywatelstwo

Noworodek jest jedenastym prawnukiem królowej. Jest ósma w kolejce do tronu, za swoim dziadkiem Charlesem, wujem Williamem, jego trojgiem dzieci (George, Charlotte i Louis), jej ojcem Harrym i starszym bratem Archiem.

Lili ma podwójne obywatelstwo - USA i Wielkiej Brytanii - co oznacza, że ​najmłodsza z Sussex może potencjalnie zostać prezydentem USA, gdy dorośnie - jednocześnie będąc w kolejce do tronu brytyjskiego - analizuje CNN. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy