Reklama

Mediacje Watykanu poskutkowały. Maduro rozmawia z opozycją

W wyniku mediacji Watykanu władze Wenezueli podjęły rozmowy z opozycją. Jak poinformowała agencja AVN, prezydent Nicolas Maduro przybył w niedzielę do jednego z muzeów w Caracas, by spotkać się tam z liderami opozycyjnej Koalicji na rzecz Jedności Demokratycznej (MUD).

Przy stole negocjacyjnym zajęli miejsce także wysłannicy Watykanu i Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR)

Opozycja domaga się od władz uwolnienia więźniów politycznych i wznowienia procesu referendalnego w sprawie odwołania prezydenta Maduro.

Krajowa Rada Wyborcza Wenezueli zawiesiła bezterminowo kolejną fazę przygotowań do referendum w sprawie odwołania Nicolasa Maduro z urzędu w związku z nieprawidłowościami w fazie pierwszej. Po tej decyzji w całym kraju doszło do gwałtownych protestów.

Kontrolowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe zadeklarowało, że blokując proces referendalny rząd dokonał zamachu stanu.

Reklama

Wenezuelska opozycja oskarża Maduro o prowadzenie nierozważnej i wyniszczającej kraj polityki gospodarczej, która wywołała szalejącą inflację i niedobory żywności oraz innych podstawowych artykułów. Według ośrodka sondażowego Datanalisis zmiany rządu chce 80 proc. Wenezuelczyków.

Stolica Apostolska podjęła się mediacji, by doprowadzić do rozwiązania kryzysu politycznego w Wenezueli.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy