Reklama

Media: W piątek prezentacja najnowocześniejszego bombowca świata

Firma Northrop Grumman i amerykańskie siły powietrzne planują w piątek pokazać światu najnowocześniejszy bombowiec. B-21 Raider ma być "najbardziej zaawansowanym samolotem wojskowym, jaki kiedykolwiek zbudowano".

O prezentacji samolotu poinformowała stacja Fox News. B-21 Raider jest wyposażony w technologię stealth, która pozwala zmniejszyć wykrywalność maszyny. Samolot będzie mógł wykonywać misje konwencjonalne i nuklearne dalekiego zasięgu.

"B-21 jest najbardziej zaawansowanym samolotem wojskowym, jaki kiedykolwiek zbudowano i jest produktem pionierskiej innowacji i doskonałości technologicznej" - powiedział w komunikacie prasowym Doug Young, dyrektor generalny w Northrop Grumman Aeronautics Systems. "Raider pokazuje poświęcenie i umiejętności tysięcy ludzi tworzących ten samolot" - dodał

Reklama

USA. Bombowiec B-21 Raider i ogromne koszty

Northrop Gunman otrzymał w 2015 roku kontrakt na zaprojektowanie i budowę najbardziej zaawansowanego samolotu uderzeniowego na świecie - przypomniała Fox News. Szacunkowy koszt produkcji i wprowadzenia do użytku jednego egzemplarza bombowca wynosi około dwa miliardy dolarów.

Obecnie firma ma sześć samolotów, które zostały zmontowane w Palmdale w Kaliforni i tam stacjonują. Pierwszy B-21 ma odbyć lot w 2023 roku - napisała Fox News.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: b-21 raider | bombowiec | USA | samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy