Reklama

​Media: W Moskwie i Petersburgu wielotysięczne demonstracje przeciw korupcji

Liczba uczestników niedzielnych demonstracji przeciwko korupcji sięgnęła w Moskwie około 30 tysięcy, a w Petersburgu 10 tysięcy - twierdzą niezależne media, powołując się na uczestników akcji. Policja poinformowała o 7-8 tys. uczestników w rosyjskiej stolicy.

Liczbę 10 tysięcy demonstrantów w Petersburgu podał portal Fontanka.ru; inne media informują o liczbie od 5 tys. do 10 tys. uczestników tego protestu. 

TASS: Na demonstracji w Moskwie zatrzymano ponad 500 osób

Ponad 500 osób zatrzymała w niedzielę policja w Moskwie na antykorupcyjnej demonstracji zwołanej przez rosyjskiego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - podała agencja TASS. Według niezależnych mediów w manifestacji brało udział około 30 tys. ludzi.

Cytowane przez TASS źródło w siłach bezpieczeństwa zasugerowało, że wobec większości zatrzymanych sporządzony będzie protokół w sprawie wykroczenia administracyjnego.

Reklama

Założona przez Nawalnego Fundacja Walki z Korupcją (FBK) poinformowała o zatrzymaniu jej pracowników. Wcześniej budynek, w którym mieści się FBK, ewakuowano; policja powołała się na telefon o podłożonej rzekomo bombie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy