Reklama

Media: Rosja odwdzięczy się Węgrom za lojalność

Rosja nie zawiodła się na Węgrach. Tak rosyjskie media komentują wczorajszą wizytę prezydenta Władimira Putina w Budapeszcie. Wskazują przy tym na rosyjsko - węgierską współpracę w sferze energetyki.

Według rosyjskich dziennikarzy Węgry, które do ostatniej chwili były zainteresowane budową Gazociągu Południowego, po wycofaniu się Rosji z tej inwestycji, teraz chcą wspólnie z Gazpromem budować Gazociąg Turecki. Agencja Ria Novosti zwraca uwagę, że Moskwa, chcąc się odwdzięczyć Budapesztowi za lojalność, zamierza wycofać z kontraktu gazowego zapis dotyczący zasady "take-or-pay" czyli "bierz lub płać". 

Rosyjscy komentatorzy podkreślają, że w trakcie wizyty Putina na Węgrzech wszyscy tak bardzo starali się pokazać doskonałą współpracę Moskwy z Budapesztem, że politycy obu krajów w dyskusjach pomijali różne drażliwe kwestie, takie chociażby jak unijne sankcje wobec Rosji i rewers gazu dla Ukrainy.

Reklama

Przy tej okazji rosyjskie media przypomniały, że nie we wszystkich krajach Unii Europejskiej dominują antyrosyjskie nastroje.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama