Reklama

Reklama

Media: Rodzina królewska ma naciskać na FIFĘ. Chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu

Hotele, strefy kibica i stadiony mają pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Katarze podczas mundialu. Jednak może się to zmienić. Według doniesień brytyjskich mediów gospodarze turnieju - rodzina królewska - mają naciskać na FIFĘ, aby zaprzestała sprzedaży trunków na ośmiu stadionach.

Sprzedaż alkoholu jest w Katarze ściśle kontrolowana, ale podczas mundialu ma być dozwolona zarówno na stadionach i w strefach kibica, jak również w hotelach - przypomina dziennik "The Telegraph".

Według gazety Budweiser, który jest jednym z największych sponsorów FIFA, w sobotę został poproszony o "przeniesienie stoisk sprzedających jego produkty na stadionach do mniej widocznych lokalizacji".

Rozmowy między FIFĄ a Budweiserem

"The Times" donosi, że Katar podczas mundialu chce pójść jeszcze dalej. Mają trwać rozmowy między FIFĄ a Budweiserem.

W odpowiedzi na prośbę o przeniesienie swoich punktów właściciel firmy Budweiser - AB InBev powiedział redakcji Sky News: "AB InBev został poinformowany 12 listopada i współpracuje z FIFA w celu przeniesienia punktów koncesyjnych do lokalizacji zgodnie z zaleceniami". - Współpracujemy z FIFA, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia w nowych okolicznościach - przekazano.

Reklama

Brytyjskie media potwierdzają również, że FIFA sprzedaje specjalne pakiety gościnne w ramach tzw. "festiwalu fanów", by "trzymać ich z dala od palącego słońca". Ich koszt ma wynosić 960 funtów za dzień.

Gerdine Lindhout, szefowa FIFA ds. eksperymentalnego marketingu i promocji, powiedziała: "To najlepsze miejsce, w którym można być, gdy nie ma cię na stadionie. Postanowiliśmy zrobić wielki krok w Dosze. Załóż coś lekkiego i ciesz się orzeźwiającymi napojami".

Czytaj też! Polki mieszkają w Katarze. "Gorąco? Nie jest tak źle! Da się przyzwyczaić"

Alkohol w Katarze dostępny w parkach kibica

Mundial w Katarze ma rozpocząć się w niedzielę. Brytyjskie media zauważają, że doniesienia o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu pojawiaj się zaledwie na 24 godziny przed rozpoczęciem mistrzostw. Jedynym miejscem, w którym dostępność alkoholu jest pewna, są parki kibica w Dosze. Jednak sprzedaż ma być możliwa po godz. 18.30 i pod warunkiem, że pijani kibice będą wysyłani do specjalnych stref w celu wytrzeźwienia - poinformował Daily Mail.

Czytaj też! Łukasz Wachowski: Premie za sukces na mistrzostwach świata? Mamy to ustalone

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy