Reklama

Reklama

Media: Państwo Islamskie wzywa do mordowania seniorów w UE i USA

Samozwańcze Państwo Islamskie (Daesh) wezwało dżihadystów mieszkających w krajach Zachodu do przeprowadzania zamachów na seniorów - przekazuje "La Razon". Według hiszpańskiego dziennika autorem komunikatów wzywających do zbrodni jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh.

Madrycka gazeta powołująca się na komunikaty rozsyłane przez afgańską komórkę Państwa Islamskiego, podała, że zachęty do popełniania aktów terroru kierowane są do tzw. samotnych wilków, czyli radykalnych muzułmanów gotowych w ramach samodzielnej akcji do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Według "La Razon" autorem komunikatów zachęcających do zabijania seniorów, szczególnie starszych kobiet na terenie UE i USA, jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh, zwanej ISPK.

"Uchodzi on za największego propagandystę oraz stratega tej grupy terrorystycznej" - napisał dziennik, zaznaczając, że Al-Mudżohid wezwał "samotne wilki" do zabijania zachodnich "niewiernych" w ramach zemsty za "śmierć tysięcy muzułmańskich kobiet i dzieci".

Reklama

"Życie niewiernych musi zamienić się w piekło"

Gazeta przypomniała, że w jednym z ostatnich komunikatów dżihadysta napisał, że "życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło".

Al-Mudżohid stwierdził też, że ataki na seniorów muszą prowadzić do "wybuchowego efektu psychologicznego", który uznał za równorzędny z "zabiciem tysięcy wrogich żołnierzy na polu bitwy". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy