Reklama

Reklama

Media: Król Karol zerwie z tradycją, którą uwielbiała królowa Elżbieta

Król Karol III rządzi Wielką Brytanią od niespełna dwóch miesięcy. W tym czasie jego zachowania i decyzje, które podejmuje są porównywane do sposobu rządzenia królowej Elżbiety II. Nie inaczej będzie podczas świąt Bożego Narodzenia. Brytyjskie media rozpisują się na temat możliwych zmian w tym okresie. Będą to pierwsze święta bez monarchini.

Ekspertka od spraw związanych z działalnością rodziny królewskiej Jenni Bond podaje, że z pewnością król Karol III będzie chciał zerwać z kilkoma tradycjami, by uczynić świątecznie dni mniej formalnymi. Media podkreślają, że świąteczny czas będzie trudny dla "royalsów" ze względu na niedawną śmierć królowej. 

Za rządów Elżbiety II rodzina królewska zbierała się wspólnie przed telewizorem, by obejrzeć bożonarodzeniowe orędzie królowej, emitowane na żywo. Bond stwierdziła w rozmowie z magazynem "OK", że w te święta Karol III nie wygłosi przemówienia na żywo

Reklama

Wystąpienie zostanie nagrane kilka dni wcześniej i wyemitowane o wskazanej godzinie. 

Rodzina królewska. Boże Narodzenie bez Harrego i Meghan?

Nie wiadomo, czy rodzina królewska uda się na Boże Narodzenie do posiadłości Sandringham w Norfolk, tak jak miało to miejsce w przeszłości. Media donoszą, że królowi zależy, by tradycyjne spotkanie doszło do skutku. Spekuluje się, że na świątecznych uroczystościach może zabraknąć Harrego i Meghan.

"OK" podaje, że z pewnością Karol III będzie kontynuował tradycje takie jak rozdawanie świątecznych puddingów dla m.in dla policji pałacowej oraz pracowników pałaców. Za rządów Elżbiety II do każdego puddingu dołączana była kartka z życzeniami od królowej. 

Reklama

Reklama

Reklama