Reklama

Reklama

​Media: Konflikt u demokratów. Amerykańska lewica ma dość strategii Joe Bidena

Kończy się miesiąc miodowy między prezydentem USA Joe Bidenem a lewym skrzydłem Partii Demokratycznej - relacjonuje serwis vox.com. "Progresywiści" mają dość przedłużających się negocjacji z republikanami w sprawie planu odbudowy amerykańskiej infrastruktury.

Joe Biden chce, by pakiet infrastrukturalny, zawierający również rozwiązania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, przeszedł przez Kongres przy ponadpartyjnym poparciu. W tym celu negocjuje z przedstawicielami republikanów i godzi się na kolejne kompromisy. Wciąż nie ma jednak porozumienia a pakiet będący przedmiotem negocjacji z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej okrojony.

- Mamy już dość i chcemy, by nasz głos został usłyszany. Od czasu wyborów mamy wrażenie, że Biden ignoruje ludzi, którzy umieścili go w Białym Domu, poświęcając czas na rozmowy z partią rebeliantów, która uważa, że nie jest prezydentem - powiedział Evan Webber z organizacji Sunrise Movement, nawiązując do szturmu na Kapitol z 6 stycznia.

Reklama

Biden w toku negocjacji "zszedł" o bilion dolarów, jeśli chodzi o koszt pakietu. Lewica przypomina, że historyczny plan "covidowy" został uchwalony bez oglądania się na republikanów.

Prezydent chce jednak zrealizować kampanijną obietnicę o kadencji łączącej dwie zwaśnione frakcje wokół najistotniejszych spraw.

- Republikanie nigdy nie zgodzą się na żaden pakiet. Negocjują w złej woli, grając na czas - przekonuje Jamal Raad z organizacji Evergreen Action.

Zdaniem krytyków Biden wykazuje się daleko idącą naiwnością. Ich zdaniem republikanie grają na czas, do porozumienia nie dojdzie, a cały "spektakl" ma na celu odbicie Kongresu w wyborach środka kadencji w 2022 roku dzięki przekazowi opierającemu się na nieskuteczności prezydenta i demokratów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy