Reklama

Reklama

Media: Eksperci z Korei Płn. pomogli stworzyć broń chemiczną dla Hezbollahu

Hezbollah przechowuje setki pocisków z toksycznym ładunkiem chemicznym w magazynie w Al-Kusajr w pobliżu granicy libańsko-syryjskiej - podaje "The Jerusalem Post", powołując się na saudyjskie media. Jak czytamy, w konstrukcji pocisków mieli brać udział eksperci z Korei Północnej.

"Chodzi o 110 pocisków Fajr i ponad 300 pocisków Fateh, które przenoszą chlorek tionylu, toksyczną substancję chemiczną. Broń i inne wyposażenie zostały przetransportowane z Syryjskiego Centrum Studiów i Badań Naukowych (SSRC) w Masyaf do Al-Kusajr prawie dwa tygodnie temu" - sprecyzował portal.

Pomogli eksperci z Korei Północnej

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, będący częścią irańskich sił zbrojnych, miał być odpowiedzialny za transport pocisków, które następnie mają być przewiezione do Libanu. W konstrukcji pocisków mieli z kolei brać udział eksperci z Korei Północnej - wynika z publikacji. 

Reklama

W przeszłości Izrael przeprowadzał ataki powietrzne na obiekty produkujące broń chemiczną w Syrii, w tym obiekt w Masyaf - przypomina "The Jerusalem Post". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy