Reklama

Reklama

Media: CIA zabiła przywódcę Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego

CIA przeprowadziła w weekend w stolicy Afganistanu Kabulu akcję z użyciem dronów, w której zginął przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri - poinformowały agencje Reuters i AP, powołując się na źródła. Informację o ataku potwierdził rzecznik talibów.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Biały Dom, ale prezydent USA Joe Biden zapowiedział na poniedziałkowy wieczór (czasu lokalnego) przemówienie w sprawie, jak to określił, "udanej operacji antyterrorystycznej".

Wystąpienie ma rozpocząć się o godzinie 19:30 czasu lokalnego (1:30 czasu polskiego).

Reakcja rzecznika talibów

Informację o ataku amerykańskich dronów w Kabulu potwierdził rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid, który potępił tę akcję i określił ją jako "pogwałcenie zasad międzynarodowych".

Ajman al-Zawahiri objął przywództwo w Al-Kaidzie po tym, jak elitarna amerykańska jednostka Navy Seals zlikwidowała Osamę bin Ladena w 2011 roku w Pakistanie. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy