Reklama

Reklama

Media: Amerykańscy żołnierze z elitarnej jednostki trafią do Europy

Żołnierze elitarnej 82. dywizji powietrznodesantowej z Fort Bragg w Karolinie Północnej zostaną wysłani do Europy w ciągu 72 godzin - podała w poniedziałek lokalna telewizja WRAL z Karoliny Płn. Żołnierze dywizji brali udział m.in. w ewakuacji Kabulu.

Telewizja powołała się na swoje źródła, lecz nie podała szczegółów. Służby prasowe Fortu Bragg oznajmiły, że informacje o jakimkolwiek wysłaniu wojsk musi zostać potwierdzona przez Biały Dom.

W poniedziałek rzecznik Pentagonu John Kirby ogłosił, że 8,5 tys. żołnierzy przebywających w bazach w USA zostanie postawionych w stan podwyższonej gotowości, by w razie potrzeby mogli zostać szybciej wysłani do Europy. Dodał jednocześnie, że ostateczna decyzja o dyslokacji sił nie zapadła i należy ona do NATO, bo zdecydowana większość ze zmobilizowanych żołnierzy ma wejść w skład 40-tysięcznych Sił Odpowiedzi NATO (NRF).

Reklama

Jedna z najsłynniejszych amerykańskich jednostek

Kirby stwierdził też, że nie ma też decyzji na temat osobnego wzmocnienia wschodniej flanki NATO, choć trwają na ten temat konsultacje z sojusznikami i USA są gotowe do dostarczenia takiej pomocy.

82. dywizja powietrznodesantowa to jedna z najsłynniejszych amerykańskich jednostek wojskowych, stanowiąca siły szybkiego reagowania. Ostatnią zagraniczną misją żołnierzy była ewakuacja cywili z lotniska w Kabulu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy