Reklama

Reklama

McMaster: Reżim syryjski nadal używa broni chemicznej

Doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster oświadczył w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że "publiczne relacje" pokazują, iż siły reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w dalszym ciągu używają broni chemicznej.

Podkreślił, że czas już, by społeczność międzynarodowa pociągnęła rząd syryjski do odpowiedzialności.   

"Publiczne relacje i zdjęcia wyraźnie pokazują, że używanie broni chemicznej Asada jest kontynuowane. Czas już, by wszystkie kraje pociągnęły do odpowiedzialności syryjski reżim i jego sponsorów za ich działania i wsparły wysiłki Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej" - powiedział.

"Czas działać przeciwko Iranowi"

Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa McMaster podkreślił, że "sieć sprzymierzeńców" Iranu staje się coraz potężniejsza.

Iran tworzy i uzbraja coraz potężniejszą sieć sprzymierzeńców w takich krajach jak Syria, Jemen i Irak i może się ona zwrócić przeciwko rządom tych państw - powiedział McMaster.

Za szczególnie niepokojące uznał, że ta sieć staje się coraz sprawniejsza. Iran wprowadza do niej coraz więcej broni. "Sądzimy więc, że czas działać przeciwko Iranowi" - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje