Reklama

Reklama

Mąż Nancy Pelosi skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

Paul Pelosi, mąż spikerki Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi został we wtorek skazany na pięć dni więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz sześć tysięcy dolarów odszkodowania za jazdę pod wpływem alkoholu - poinformowała we wtorek prokuratura stanowa w hrabstwie Napa w Kalifornii.

Sąd zaliczył Paulowi Pelosiemu na poczet kary dwa dni spędzone w więzieniu i odliczył kolejne dwa za dobre sprawowanie

Mąż Nancy Pelosi skazany za jazdę pod wpływem

Jednocześnie zamienił mężowi spikerki Izby Reprezentantów dodatkowy dzień w zakładzie karnym na osiem godzin pracy pod nadzorem. 

Pelosi ma też zapłacić ponad sześć tysięcy dolarów kosztów procesowych i odszkodowania ofierze wypadku, który spowodował.

Mąż Nancy Pelosi został zatrzymany przez kalifornijską policję 28 maja, kiedy niezgodnie z przepisami wjechał swoim Porsche na skrzyżowanie nieopodal miejscowości Yountville, powodując zderzenie. Badania wykazały u niego 0,82 promila alkoholu we krwi, tuż ponad dozwolony limit wynoszący 0,8 promila.

Reklama

Paul Pelosi. Kto to?

Paul Pelosi jest mężem Nancy Pelosi od 1963 roku. Mają razem pięcioro dzieci. Pelosi jest znanym biznesmenem, właścicielem przedsiębiorstwa Financial Leasing Services, które zajmuje się inwestycjami i nieruchomościami. 

Jego przedsiębiorczość i liczne gry na giełdzie sprawiły, że Według Open Secrets, organizacji non-profit, która śledzi pieniądze w polityce, do 2018 r. małżeństwo zgromadziło majątek o wartości ponad 110 milionów dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy