Reklama

Matka postrzeliła syna. Zwłoki ukryła w bagażniku. Grozi jej dożywocie

Julissa Thaler z Minnesoty została uznana winną śmiertelnego postrzelenia swojego sześcioletniego syna. Tragedia miała miejsce zaledwie 10 dni po odzyskaniu przez matkę pełnej opieki nad dzieckiem. 29-latka miała wcześniej zaburzenia psychiczne i problemy z narkotykami. Grozi jej dożywotnie pozbawienie wolności.

Do postrzelenia doszło w maju 2022 r. na parkingu w parku regionalnym w miejscowości Minnetrista. "Policja znalazła ciało dziecka w bagażniku podczas zatrzymania Julissy Thaler za wykroczenie drogowe" - informuje usnews.com.

"Thaler została zatrzymana podczas jazdy z całkowicie zniszczoną jedną oponą i felgą ocierającą się o drogę (...). Ciało syna znaleziono w bagażniku, owinięte w koc" - czytamy na usnews.com.

USA. Zastrzeliła syna, dziecko zmarło

Obrona wskazywała, że oskarżona brała udział w śmierci chłopca, ale go nie postrzeliła. - Ani naoczni świadkowie, ani system monitoringu miały nie łączyć matki z zabójstwem - wskazywał obrońca Bryan Leary. 

Reklama

- Zniszczyła dowody, skłamała policji, uciekła, ale nie udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że trzymała broń, kiedy wystrzelono z niej dziewięć razy w kierunku chłopca - przekonywał Leary.

Prokurator powiedział, że wszelkie zebrane dowody wskazują na winę Julissy Thaler. Jego zdaniem motywem zabójstwa mogła być chęć uzyskania środków z ubezpieczenia na życie, problemy natury psychicznej oraz stres związany z walką o opiekę nad sześciolatkiem. 

Thaler miała wcześniej problemy psychiczne oraz nadużywała narkotyków. Dwukrotnie odbierano jej prawo do opieki nad dzieckiem. Tragedia miała miejsce 10 dni po odzyskaniu przez kobietę opieki nad synem

16 lutego dowie się, jaka czeka ją kara. Kobiecie grozi dożywocie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Minnesota | zabójstwo dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy