Reklama

Reklama

Mateusz Piskorski przeciw Polsce. "Prorosyjski propagandysta"

Prorosyjski propagandysta Mateusz Piskorski występuje w białoruskich mediach angażując się w walkę informacyjną przeciw Polsce - pisze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W środę, za pośrednictwem mediów społecznościowych, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych ocenił działalność Polaka. 

Mateusz Piskorski a propaganda. Żaryn komentuje

"Mateusz Piskorski, prorosyjski propagandysta oskarżony o współpracę z rosyjskim i chińskim wywiadem, występuje w białoruskich mediach, angażując się w walkę informacyjną przeciwko RP" - ocenił Żaryn.

Dodał również, że Piskorski, który jest przedstawiany jako "polski politolog", przekonuje, że "Polacy z zadowoleniem przyjęli decyzję władz Białorusi o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli RP udających się do RB".

Reklama

Żaryn podkreśla, że zdaniem Piskorskiego działania reżimu Łukaszenki są, "rodzajem... pomocy humanitarnej dla Polaków znajdujących się w trudnej - z powodu inflacji i nałożonych na Rosję sankcji - sytuacji".

Żaryn: Piskorki wygłosił antypolskie tezy

"Podczas wystąpienia w reżimowej telewizji Łukaszenki, Piskorski wyraził zaniepokojenie stosunkiem polskich władz do powyższej sprawy, które zdolne są podjąć działania na rzecz zniechęcenia Polaków do wyjazdów na Białoruś" - wskazał Żaryn.

Rzecznik zaznaczył, że kilka dni temu Mateusz Piskorski wygłosił antypolskie tezy. Twierdził w nich - jak pisze Żaryn - m.in., że "zarówno Polska, jak i Kraje Bałtyckie nie są suwerenne w podejmowaniu decyzji" odnośnie swojej polityki zagranicznej. "Zasugerował przy tym, iż kraje anglosaskie sterują krajami Europy Wschodniej" - doda Stanisław Żaryn.

Żaryn zwrócił uwagę, że to kolejna aktywność Piskorskiego, która wpisuje się w działania informacyjne Kremla wymierzone w Polskę i Zachód. "Wystąpienia Piskorskiego korespondują z głównymi tezami Rosji - mają na celu oczernianie Polski poprzez kreowanie fałszywego obrazu rzeczywistości" - spuentował w serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy