Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki z wizytą w Wilnie. Zainauguruje tamtejszy kanał TVP

Premier Mateusz Morawiecki udał się we wtorek z wizytą do Wilna, gdzie rozmawiał będzie szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem. Politycy mają dyskutować o relacjach dwustronnych, polityce bezpieczeństwa, a także wyzwaniach dotyczących instytucji UE nowej kadencji.

Rzecznik rządu Piotr Müller zwrócił uwagę, że jest to kolejne w tym roku spotkanie szefów rządów Polski i Litwy.

"Wizyta ma charakter roboczy i rozpocznie się od spotkania premierów w 'cztery oczy'. Wśród poruszanych tematów znajdą się kwestie dotyczące relacji dwustronnych, bezpieczeństwo oraz bieżące tematy z agendy UE, w tym problemy i wyzwania związane z funkcjonowaniem instytucji UE w nowej kadencji" - mówił rzecznik przed wylotem.

Przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła w minionym tygodniu kandydatów na komisarzy z przypisanymi do nich zadaniami. Przedstawiciel Polski, były europoseł PiS Janusz Wojciechowski, został kandydatem na komisarza rolnictwa. Natomiast Virginijus Sinkeviczius, litewski minister ds. gospodarki i innowacji, ma być odpowiedzialny za tekę "Środowisko i Oceany".

Reklama

Müller dodał, że podczas spotkania Morawieckiego ze Skvernelisem poruszony ma być również temat polityki wschodniej.

TVP Wilno

W trakcie wizyty na Litwie Premier Morawiecki weźmie też udział w inauguracji kanału TVP Wilno.

Jak informowało niedawno Centrum Informacji TVP, TVP Wilno będzie emitowane na Wileńszczyźnie, w rejonach święciańskim, solecznickim i wileńskim. Głównym celem projektu jest przedstawienie życia Polaków na Litwie, promowanie pozytywnego wizerunku Polski i upowszechnianie języka polskiego.

"W zrealizowanej w nowoczesnym, wirtualnym studiu produkcji, przez młody zespół redakcyjny złożony z Polaków mieszkających na Litwie, znajdą się najważniejsze informacje z Polski i Litwy oraz bliskie i ważne dla grupy docelowej wiadomości lokalne. Dziennikarze zajmą się także sprawami kultury i historii Polski oraz tematami ważnymi dla wspierania integracji Polaków na Litwie" - czytamy na stronie internetowej Centrum Informacji TVP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy