Reklama

Mateusz Morawiecki spotka się z Swiatłaną Cichanouską

W środę, 9 września w kancelarii premiera dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Wcześniej o wizycie Cichanouskiej w Warszawie mówił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

O to, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska 9 września odwiedzi Polskę, wiceszef MSZ pytany był w sobotę rano w Radiu Zet. - Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości - odparł wiceminister.

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział. - Ale jeśli zostało coś takiego podane, to prawdopodobnie jest to już ustalone - powiedział.

W sobotę po południu szef KPRM poinformował, że premier Morawiecki spotka się z Cichanouską w najbliższą środę. Spotkanie - dodał Dworczyk - będzie miało miejsce w kancelarii premiera.

Reklama

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej prezydent Alaksandr Łukaszenka zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy