Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Pożegnaliśmy Wacława Wojciechowskiego

Dziś w Chicago pożegnaliśmy żołnierza AK i Powstańca Warszawskiego Wacława Wojciechowskiego. Cześć jego pamięci - napisał w nocy z soboty na niedzielę (3-4 października) na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś w Chicago pożegnaliśmy żołnierza AK i Powstańca Warszawskiego Wacława Wojciechowskiego. Brał udział w wielu brawurowych akcjach przeciwko Niemcom. Miał przyjechać do Polski pierwszy raz od blisko 70 lat... Nie zdążył... Cześć Jego pamięci! Ojczyzna pamięta!" - głosi wpis szefa rządu.

Zmarły 23 września br. Wacław Wojciechowski (ur. 1923) podczas Powstania Warszawskiego był żołnierzem batalionu NOW-AK "Antoni", a następnie batalionu NOW-AK "Gustaw" Zgrupowania Róg. Walczył w Oddziale Specjalnym "Juliusz".

Reklama

Po Powstaniu znalazł się w obozie jenieckim. Po wojnie był kurierem Stronnictwa Narodowego. W 1956 roku wyemigrował na stałe do Stanów Zjednoczonych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama