Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki chce zbadania działań Gazpromu. Oczekuje reakcji Komisji Europejskiej

Podczas szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki poinformował, że chce, aby Komisja Europejska zbadała działania Gazpromu pod kątem zasad antymonopolowych - przekazały unijne źródła PAP. Polska oczekuje od KE wykorzystania wszystkich dostępnych instrumentów. Premier zgłosił też potrzebę podjęcia kroków w celu obniżenia cen gazu.

Z informacji PAP wynika, że Morawiecki poinformował, że za wzrost cen energii odpowiadają manipulacje rynkowe rosyjskiego koncernu.

PAP dowiedziała się ponadto, że Polska wyszła z postulatem obowiązkowego posiadania magazynów gazu przez każde państwo członkowskie, by zwiększyć odporność na takie manipulacje.

Konieczne wsparcie

Morawiecki miał też wskazywać, że potrzebny jest raport dotyczący działań na rzecz obniżenia cen za energię w kontekście unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji. Zwrócił też uwagę na potrzebę wsparcia gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Według informacji PAP dyskusja na temat cen energii nie zakończyła się porozumieniem co do konkluzji i przywódcy unijni powrócą do tego tematu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne